وبلاگ

اصول فروش در سایت

اصول فروش در سایت
طراحی سایت

اصول فروش در سایت

فزایش فروش کلید اصلی هر کسب و کار موفق است

گاهی اوقات تمام چیزی که لازم است، تغییر و آزمایش چند عنصر کوچک در وب سایت شماست، می توانید تغییرات چشمگیر در استراتژی بازاریابی یا فروشگاه آنلاین خود ایجاد کنید. این فرآیند بهینه سازی نامیده می شود. هدف از بهینه سازی، افزایش درصد بازدید کنندگان وب سایت است که به بازدید کننده و در نهایت به مشتری خرید از شما تبدیل می‌شوند. برای مشاغل جدید آنلاین، بهینه سازی بسیار مهم است، زیرا به شما کمک می کند هر بازدید از وب سایت خود را به فروش نزدیک و نزدیک تر کنید. هرچه تعداد بازدیدها بیشتر باشد، امکان تبدیل شدن آنها به مشتری خرید بیشتر است و در نهایت افزایش درآمد شما بهتر خواهد بود.

چگونه فروش سایت را بالا ببریم؟ مهمترین عواملی که در فروش شما تاثیر گذار است، این ۴ مورد است. که هر بخش را به صورت جداگانه باید بررسی کنیم. ادامه این مقاله به شما کمک می‌کند تا تا در هر بخش به صورت جداگانه تغییراتی را ایجاد و تاثیرات آن را در فروشتان ببینید.

راهکارهای افزایش فروش اینترنتی

قبل از اینکه به سراغ تغییرات بروید، یک کاغذ و خودکار تهیه کنید و موارد زیر را پاسخ دهید. اگر این کار را نکردید لطفا ادامه مقاله را نخوانید (برای شما کارساز نخواهد بود)

 1. اهدافتان را بنویسید. (افزایش فروش از طریق سایت، شبکه های اجتماعی)
 2. میزان افزایش فروش شما چقدر است؟ دوست دارید چه میزان به درآمد شما از طریق فروش اینترنتی اضافه شود؟ (کامل مشخص کنید. مثلا سالی ۱۰۰ میلیون تومان)
 3. آیا اهداف و میزان درخواستی شما عقلانی است؟
 4. رقبای شما چه میزان درآمد دارند؟
 5. اگر در بازاریابی سنتی هم فعالیت دارید، آیا از طریق فروش سنتی (فروشگاه، مغازه، شرکت) چقدر فروش دارید؟
 6. میزان افزایش فروش درخواستی شما با میزان فروش سنتی شما همخوانی دارد؟ یا یک منتظر یک رقم نجومی هستید؟
 7. نیرو و توان کافی برای مراحل زیر را دارید؟ و یا حاضرید هزنیه مالی یا توانی برای اهدافتان خرج کنید؟
 8. انگیزه کافی برای انجام موارد سخت را دارید؟

اگر به سوالات بالا پاسخ دادید، بدانید که شما هدفمند هستید و مراحل زیر برای شما ساده است.

نکته مهم: اگر توقع شما از سایت یا فروش اینترنتی قابل اندازه گیری نیست و همخوانی با فروش بیرون از فضای آنلاین ندارد، پس شما مخاطب خود را خوب نمی‌شناسید. بهتر است اول پرسونا مخاطب خود را بررسی کنید.

۱بهینه سازی سایت (سئو) راه افزایش فروش اینترنتی

چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ چگونه فروش اینترنتی داشته باشیم؟ با انجام مراحل زیر:

داشتن یک سایت تنها بدون بهینه سازی مانند داشتن فروشگاهی در بیابان است که هیچ رهگذری از آنجا رد نمی‌شود.

سئو سایت ها مهمترین قسمت از راه‌های فروش اینترنتی است. اگر سایت شما روی کلمات کلیدی که منجر به دیده شدن بهتر شما و پیدا کردن سریع تر سایتتان کار نشده باشد، عملا سایت شما هیچ جایی نه یده می‌شود و نه به کارتان خواهد آمد. سئو به شما کمک می‌کند تا بهتر در معرض دید کاربران قرار بگیرید و آنها به سمت شما بیایند. پس بهتر است مفاهیم اولیه سئو را بدانید.

نکات مهم در بهینه سازی سایت (سئو)

چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم؟ چگونه سئو را افزایش دهیم؟

 1. اگر خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید حتما مشاوره بگیرید. مشاوره رایگان سئو در هر شرکتی که در این زمینه کار می‌کند موجود است. از این امکان استفاده کنید.
 2. نکته مهم بعدی در سئو تولید محتوای یونیک است. کپی کار نباشید و محتوا اختصاصی سایت خودتان را داشته باشید.
 3. فقط تولید محتوا نکنید. تولید محتوا با کیفیت بهترین گزینه برای افزایش فروش در اینترنت است. برای کاربر تولید محتوا کنید نه فقط برای بالا آمدن سایت.
 4. مهمترین راهنمای افزایش فروش اینترنتی استفاده از بهترین کلمات کلیدی برای تولید محتوا است. کلمه کلیدی مناسب کاربران بیشتری را به سمت شما می‌کشد.
 5. یادتان باشد که تکنیکال سئو از اولین پایه های سئوی سایت شماست. حتما موارد درج شده در تکنیکال سئو را رعایت کنید.

۲-دومین روش افزایش فروش اینترنتی تغییرات تکنیکی سایت

چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ سوال مهم این است خودتان را جای مشتری بگذارید آیا خودتان حاضرید از سایت خودتان خرید کنید؟ هزینه طراحی وب سایت را پرداخت کرده اید اما باز هم فروشی ندارید. حتی سئو هم روی سایت شما انجام شده اما تاثیرات آن را نمی‌بینید؟ سایت شما کاربر پسند نیست. راه های بالا بردن فروش اینترنتی بعد از سئو داشتن سایت اصولی و تکنیکی و همچنین بازاریابی مناسب در آن است. که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد.

 1. پرسونا مخاطب
 2. بالا بردن ترافیک سایت

پرسونا مخاطب

هرچه مردم بیشتر احساس کنند که پیشنهادی که داده می‌شود برای آنها مناسب تر و مخصوص آنها است، احتمال مشتری شدن آنها بیشتر است.

تغییرات تکنیکی سایت شما برای پرسونا خریدار باعث می شود تا در مورد خواسته ها و نیازهای آنها با مشتری صحبت کنید. افراد به خودشان اهمیت می دهند و از شما انتظار اهمیت متقابل را دارند، به همین دلیل پرسونا مشتری برای موفقیت در بازاریابی بسیار مهم هستند. در اصل، به این معنی است که به چه کسی می فروشید، وضعیت آنها، آنچه فکر می کنند، نیازهای آنها و تردیدهای آنهاست. اگر مشتری خود را دقیق می‌شناسید و می‌دانید چه می‌خواهد، پس سایتتان را به سمت خواسته های مخاطب ببرید.

چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ بالا بردن ترافیک سایت

نحوه افزایش فروش اینترنتی از طریق بالا بردن ترافیک سایت

چگونه فروش خود را بالا ببریم؟ یکی دیگر از روشهای افزایش فروش اینترنتی، ترافیک سایت است.

 1. هدف قرار دادن افراد مناسب
 2. پیام درست در زمان درست

تقریباً غیرممکن است که مردم چیزهایی را که به آن نیاز ندارند و یا نمی خواهند بخرند. فرض کنیم شما فروشنده لپ تاپ هستید و به طریقی مرا به سایت خود ببرید، من آن را خریداری نمی کنم.

من قبلاً یک لپ تاپ خریده ام و در خال حاضر نیازی به خرید یک عدد دیگر ندارم. پس محصول شما ربطی به من ندارد و مشتری شما نخواهم شد.

یک عنصر اصلی ترافیک زیاد، جذب افراد مناسب است. اگر منابعی را که باعث ایجاد ترافیک می‌شود هدر ندهید، فروش خود را افزایش خواهید داد. به عنوان یک بازاریاب، یکی از مشاغل ثابت شما یافتن ترکیب مناسب بازاریابی است:

 • رسانه مناسب برای تبلیغ (رایگان یا پرداخت هزینه)
 • پیام درست و جذاب
 • پیشنهاد مناسب

اگر رسانه را به درستی انتخاب کنید و تبلیغات و محتوای خوبی بگذارید، بزرگترین خدمت بازایابی را برای کسب و کارتان کرده اید. پرسونای مخاطب همراه با رسانه تبلیغاتی مناسب معجزه افزایش فروش فروشگاه اینترنتی شماست. چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ با طراحی سایت فوق العاده.

از روشهای افزایش فروش اینترنتی طراحی سایت زیبا و فوق العاده

چگونه طراحی وب سایت را شروع کنیم؟

به طور خلاصه: طراحی زیبا از طراحی زشت بهتر فروش می کند. زیبا به معنای استفاده از همه نوع افکت و همه رنگ ها و افکت های حرکتی نیست. زیبا، ساده و کاربردی

چگونه بفهمیم سایت ما زیبا نیست؟

 • اگر سایت را خودتان را درست کردید و شما طراح با تجربه سایت نیستید و بالای ۲۰ سایت قبلا طراحی نکرده اید، متاسفانه باید بگویم که سایت شما زیبا نیست.
 • اگر سایتتان را به فریلنسر ها یا اشخاص نامطمئن سپرده اید و از تکنیک های بازاریابی عصبی در سایت استفاده نکرده اید، سایت شما مناسب نیست.

اعتماد سازی

چگونه فروش اینترنتی خود را بالا ببریم؟ با اعتماد سازی

شما چگونه به یک سایت اعتماد می‌کنید و از آن خرید می‌کنید؟ تا زمانی که مشتری احساس نکند که شما سایت معتبری هستید از شما خرید نمی‌کند. اما در زیر برای شما روش های اعتماد سازی را نوشته ایم:

 1. نظر سنجی از مشتریان ( از مشتری بخواهید نظرش را در مورد سایتتان بنویسد)
 2. خواندن نظرات دیگران (نظرات دیگر کاربران تاثیر زیادی در روش های افزایش فروش اینترنتی می‌گذارد)
 3. نماد اعتماد
 4. دیدن آدرس، شماره تلفن ثابت
 5. عکس از محل کارتان (گالری)
 6. طراحی سایت مناسب (سایتی که مشخص باشد به آ« اهمیت داده اید و کسی پشت آن حضور دارد)
 7. مدارک شرکت ،دفتر، فروشگاه و…

اگر غیر واقعی به نظر برسید مشتری به شما اعتماد نخواهد کرد.

به نمایش گذاشتن رضایت مشتری

فیدبک‌ها و بازخورد مشتریان از همه ابزارها و روش‌های اعتمادسازی بهتر عمل می‌کند. منتشر کردن اسکرین شات پیام‌های مشتریان شما در پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام تبلیغاتی شما از مهم‌ترین روش‌های اعتماد سازی مشتریان است. معرفی مشتریان رضایتمند از ابزارهای افزایش محبوبیت برند شماست. به اشتراک گذاری محتوا تولید شده توسط مشتریان شما نیز یکی دیگر از کارهایی است که می‌توان برای نمایش رضایتمندی مخاطب استفاده کرد. در این روش باید از مشتریان بخواهید تا با محصولی که از شما خریداری کرده‌اند عکس بگیرند و برای شما ارسال کنند. حتما حواستان باشد که رضایت مشتریان را در جایی از وبسایت یا شبکه اجتماعی خود ثبت کنید تا هر کاربری که به سراغ محصول شما می‌آید این قسمت را ببیند و با بررسی این قسمت راحت‌تر تصمیم بگیرد. مثلا در وبسایت خود می‌توانید یک صفحه گالری درست کنید و عکس‌های مشتریان را در آن‌جا به نمایش بگذارد یا در پروفایل اینستاگرام خود یک هایلایت به نام عکس‌های شما و یه هایلایت دیگر به نام رضایت مشتری درست کنید.

۳-تغییرات در شیوه بازاریابی از مهمترین راههای افزایش فروش اینترنتی

بعد از اینکه برای سئو و تغییرات اساسی سایت خود تصمیم گرفتید، نوبت به شیوه بازاریابی شما می‌رسد. همیشه همه چیز را به سرچ کردن و از طریق گوگل شما را پیدا کردن نگذارید. خودتان هم وارد عمل شوید و به بهبود شرایط خرید کمک کنید. حتما می‌پرسید چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ نکات زیر به شما در این راه کمک می‌کند.

در کنار سئو به سایتتان کمک کنید که بیشتر بازدید بگیرد. چگونه فروش اینترنتی را افزایش دهیم

از طریق مشتریانی که از شما خرید کرده اند و با شما آشنایی دارند، پیامک های جذاب و تحریک کننده برای بازدید از سایت بفرستید، و محصولات یا خدمات جدید را معرفی نید. حتی برای مشتریانی که احتمالی هستند و یا حتی نام شما را هم نشنیده اند مناسب است.

 • پیشنهاد به مشتریان حضوری

از پرسنل و یا کارمندان بخواهید که اگر مشتری حضوری دارید، حتما سایت را به آن ها معرفی کنند.

 • شبکه های اجتماعی

در شبکه های مختلف اجتماعی سایتتان را معرفی و مزایای خرید از آن را بگویید. هر شبکه اجتماعی یک شانس برای خرید بیشتر از شماست.

 • مزایای خرید آنلاین

از مشتریان بخواهید حتما از سایت خرید کنند. برای کسانی که از سایت خرید می‌کنند یک مزیت خاص یا یک امکان ویژه بگذارید تا به سایت شما سر بزنند.

 • تبلیغات آنلاین

از تبلیغاتی که در فضای آنلاین وجود دارد استفاده کنید. با سایت های مرتبط به محصولتان همکاری کنید و درخواست تبلیغ بدهید تا از این راهکارهای افزایش فروش اینترنتی بتوانید استفاده کنید.

 • بازاریابی تلفنی ویژه

زنگ زدن به منازل یا شرکت ها را با بازاریابب های کسل کننده تمام کنید. به جای آن سایتتان را ارتقا دهید و از مردم و شرکت ها پشت تلفن بخواهید که برای دیدن این محصولات خاص به سایت سر بزنند. بجای اینکه بازاریابی را به سمت معرفی محصول ببرید، اجازه دهید مردم خودشان کیفیت شما را ببینند.

۴استفاده از تمامی امکانات فضای آنلاین

یکی دیگر از جواب هایی که می‌توان به این سوال داد چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم؟ استاده از شبکه های اجتماعی است. اگر دقت کرده باشید درحال حاضر اینستاگرام مهم ترین شبکه اجتماعی است که در ایران فعالیت دارد. اما چگونه منجر به فروش بیشتر شما می‌شود. قبل از هر چیز باید بدانید که استراتژی اینستاگرام چیست؟  بعد از آن باید به سراغ استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام بروید و برای کسب و کار خود تعیین کنید که چه محتوایی برای کاربران شما مناسب است.

این برنامه برای شما سود خوبی خواهد داشت اگر به خوبی بدانید که چگونه افزایش فالوور دهید و از امکانات آن استفاده کنید. اگر در این زمینه زمان و توانایی کافی ندارید هزینه مدیریت پیج اینستاگرام را برون سپاری کنید و شاهد رشد پیج خود باشید. یادتان نرود که این برنامه ها برای شما یک امتیاز به حساب می‌آیند. پس از هیچکدام غافل نشوید.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare