وبلاگ

LEARNING FOR BUSSINES

بیزینس کوچینگ دسته بندی نشده مشاوره کار آفرینی

LEARNING FOR BUSSINES

یادگیری مداوم

چرا و چگونه یادگیری مداوم کلید موفقیت هر کسب و کاری است ؟

نوشته : رضا پودینه

با این سه جمله منحصر به فردشمارا دعوت میکنم تا این مقاله را مطالعه کنید :

“چیز زیبایی درباره یادگیری وجود دارد و آن این است که هیچ کس نمی تواند آن را از شما بگیرد.” – بی. بی. کینگ

“سرمایه گذاری در دانش بهترین سود را به دنبال دارد.” – بنجامین فرانکلین

“بی سوادانِ قرن 21 آنهایی نخواهند بود که نمی‌توانند بخوانند و بنویسند، بلکه آنهایی خواهند بود که نمی‌توانند یاد بگیرند، از یاد ببرند و دوباره یاد بگیرند.” – آلوین تافلر

در دنیای کسب و کار، روند تغییرات به سرعت ادامه دارد. به دلیل وجود رقبا، تغییر در نیازهای مشتریان و به روز شدن فناوری، کسب و کارها باید به صورت مداوم به روز رسانی شوند تا بتوانند رقابتی باقی بمانند. در این راستا، یادگیری مداوم یکی از عوامل کلیدی موفقیت هر کسب و کار است. در این مقاله به بررسی چرا یادگیری مداوم این قدر اهمیت دارد، می‌پردازیم.

یادگیری مداوم برای کسب و کار ها باعث ایجاد بستر های رشد می شود این زمینه های رشد را به صورت جدا برایتان توضیح داده ایم :

 1. نگرش بهبودی: یادگیری مداوم به معنای بهبود مداوم است. با یادگیری مداوم، کسب و کارها می‌توانند بهبودهای مداوم در فرآیندها، محصولات و خدمات خود را اعمال کنند و از این طریق بهترین نتیجه را برای مشتریان خود به دست آورند.
 1. شناخت بهتر بازار: با یادگیری مداوم، کسب و کارها می‌توانند به شناخت بهتر بازار و مشتریان خود دست یابند. در این راستا، آموزش و پژوهش در مورد نیازها و مشکلات مشتریان به کسب و کارها کمک می‌کند تا راه‌حل‌های بهتری را برای رفع مشکلات مشتریان پیدا کنند و در نتیجه، رضایت مشتریان را بهبود بخشند.
 1. رقابتی ماندن: با یادگیری مداوم، کسب و کارها می‌توانند رقابتی باقی بمانند و در رقابت با رقبا برنده باشند. افرادی که به دنبال یادگیری مداوم هستند، قادرند به بهبود فناوری و نرم‌افزارهای جدید پی ببرند و به این ترتیب، توانایی ارائه محصولات و خدماتی با کیفیت و به‌روز شده را دارا خواهند بود.
 1. افزایش کارایی: با یادگیری مداوم، کسب و کارها می‌توانند کارایی خود را به بالاترین حد برسانند. این به این دلیل است که یادگیری مداوم به کسب و کارها کمک می‌کند تا مهارت‌ها و تخصص‌های خود را بهبود بخشند و از این طریق، با بهبود کارایی، به دست‌آوردن هدف‌های کسب و کاری خود را آسان‌تر کنند.
 1. افزایش اعتماد به نفس: با یادگیری مداوم، کسب و کارها اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهند. به دلیل آنکه کسب و کارها به صورت مداوم با فناوری‌ها، تغییرات بازار و رویکردهای جدید آشنا هستند، احساس خودمطمئنی بیشتری در روند تصمیم‌گیری و رفع مشکلات خود خواهند کرد.
 1. افزایش ارزش برای مشتریان: یادگیری مداوم برای کسب و کارها ارزش بیشتری را برای مشتریان خود ایجاد می‌کند. با یادگیری مداوم، کسب و کارها می‌توانند به بهبود محصولات و خدمات خود بپردازند و به این ترتیب، ارزش بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهند.

به طور خلاصه، یادگیری مداوم یکی از عوامل کلیدی موفقیت هر کسب و کار است. با بهبود مداوم، شناخت بهتر بازار و مشتریان، رقابتی ماندن، افزایش کارایی، افزایش اعتماد به نفس و افزایش ارزش برای مشتریان، کسب و کارها می‌توانند به هدف‌های خود دست بیابند

منابع :

Liao, Y., Deschamps, F., Loures, E. R., & Ramos, L. (2017). Learning from customers for continuous innovation in business-to-business firms. Journal of Business Research, 75, 37-46.

Murillo‐Zamorano, L. R., & González‐Bernal, J. J. (2018). The impact of continuous learning on organizational innovation and performance in Spanish firms. Journal of Knowledge Management, 22(5), 1045-1064.

Ghasemi, F., Zahraee, S. M., Zadeh, S. S. M., & Babazadeh, R. (2017). Continuous learning and innovation in small and medium-sized enterprises: The role of knowledge sharing and trust. Journal of Small Business Management, 55(4), 626-640.

حسینی، سمیه؛ زنجانی، محمدرضا؛ آذر، عادل؛ شیخی، امیرحسین؛ (1398). بررسی تأثیر یادگیری مداوم بر کارایی سازمان‌های اقتصادی و بازاریابی، فصلنامه توسعه تکنولوژی صنعتی، 15(57)، 22-33..

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare