ثبت اختراع

ثبت اختراع

با ثبت اختراع می توان از تلاش شما برای خلق یک محصول یا فرایند و خدمات نوین در حوزه های مختلف قدردانی کرد و به کمک آن فرد مخترع می تواند با داشتن حق انحصاری آن محصول یا فرایند نسبت به گسترش کسب و کارخود و ایجاد بازار فروش برای آن اقدام کند. اما اگر می خواهید ایده ها و اختراعات خود را به ثبت برسانید باید با یک سری موضوعات مربوط به آن آشنایی داشته باشید. گواهی ثبت اختراع طی یک سری مراحل قانونی به فرد ارائه می شود. موسسه کاوش با داشتن تخصص و دانش مورد نیاز این کار می تواند ضمن پاسداشت حقوق شما به عنوان مخترع، تمامی مراحل اخذ گواهی ثبت اختراع را برای شما با بالاترین سرعت و دقت انجام دهد.

موسسه کاوش به عنوان یک کنسرسیوم ارزیابی و اعتبار سنجی شرکت ها، توانسته است برای بسیاری از افراد در این گام قدم بر دارد. به دلیل اینکه موسسه کاوش زیر نظر سازمان استاندارد کار می کند می تواند بهترین گزینه برای اخذ استاندارد مدیریت اسناد و اطلاعات و همچنین تسهیل فرایند اخذ گواه ثبت اختراع شما باشد. در کنار این موارد تیم مشاوران کاوش، با صبر و حوصله آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به مراجعین خود می باشد. در نظر داشته باشید که موسسه کاوش مجوز فعالیت از سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد را دارد که در نتیجه با یک واسطه زیر مجموعه IAF می باشند.

نحوه حفاظت از امنیت ایده و اختراعات جدید

برخلاف نظر عموم هیچ راه قانونی برای حفاظت از ایده های شما وجود ندارد. اگرچه یک ایده جدید اولین گام برای یک اختراع بزرگ می باشد، اما باید مطمئن باشید که ایده شما قبل از هر حفاظت قانونی به واقعیت فیزیکی رسیده باشد. زیرا نمی توان یک ایده را به تنهایی به طور قانونی پشتیبانی کرد، اما می توانید از اختراع خود حمایت کنید. یک اختراع تا زمانی که نوین و خلاقانه باشد و مشابهی برای آن وجود نداشته باشد می تواند مورد حمایت قانونی قرار گیرد. بسیاری از افراد ایده هایی دارند که هرگز فکر نمی کنند بتوان آن ها را به ثبت رسانید. اما به یاد داشته باشید، اختراع شما لزوما نباید یک محصول فیزیکی باشد. برای مثال فرایند کسب و کاری جدید یا یک گونه گیاهی جدید هم می توانند به عنوان اختراع تلقی شوند و به ثبت رسانده شوند. اما برای انجام آن باید یک سری مراحل را طی کنید که موسسه کاوش کار شما را ساده کرده است و می توانید تمام امور ثبت اختراع خود را به او بسپارید. تنها کافی ایست ایده و محصول و خدمات جدید خود را با متخصصین ما در جریان گذارید.

ایده های عالی و منحصر به فرد بسیار هستند اما تنها تعداد کمی از افراد می توانند از ایده های خود بهره ببرند. آنچه باعث ایجاد این تمایز می شود توانایی افراد در تعریف دقیق ایده های شان می باشد. با مراجعه به موسسه کاوش می توانید ضمن دریافت مشاوره از متخصصین این مجموعه، اهداف دقیق خود ا از اختراع و ایده تان مشخص کنید به گونه ای که در آخر برای شما سودآور باشد. لازم به ذکر است که مدت اعتبار گواهی ثبت اختراع معمولا در کشور های مختلف، متفاوت می باشد. در کشور ما و بر اساس ماده 16 قانون ثبت اختراعات این اعتبار به مدت 20 سال پس از ثبت می باشد. اگرچه این اعتبار منوط به پرداخت هزینه های سالیانه اظهارنامه مربوط به آن اختراع می باشد.
جهت اخذ گواهی ثبت اختراع باید خلاصه ای از موضوع اختراع به همراه نقشه های فنی آن، مدارک شناسایی، نام دانشگاه یا شرکت مربوطه و پرداخت هزینه قانونی درخواست برای ثبت اختراع  تان را ارائه کنید، تا پس از اخذ تاییدیه های لازم از مرکز تحقیقاتی مربوطه و چاپ در روزنامه های رسمی جمهوری اسلامی ایران، گواهی نهایی ثبت اختراع را دریافت کنید.

ثبت اختراع

کد:                                                              Patent 

قیمت:                                               ۷,۷۵۰,۰۰۰ تومان
 

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare