ایزو مدیریت کیفیت خاص صنایع نفت، گاز پتروشیمی

ایزو مدیریت کیفیت خاص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی (صنعت و معدن)

پیاده سازی استاندارد ایزو مدیریت کیفیت صنایع نفت، گاز و پتروشیمی متناسب با اندازه سازمان و با تمرکز با اهداف تجاری سازمان منجر به بهبود مستمر در کسب و کار و رضایتمندی مشتریان می ‌گردد. مشخصه فنی استاندارد ایزو 29001، سیستم مدیریت کیفیتی است که با تأکید بر پیشگیری از خطا و کاهش انحرافات و ضایعات در زنجیره تأمین و ارائه‌ دهندگان خدمت، زمینه را برای بهبود مستمر فراهم می ‌آورد.

این استاندارد به همراه الزامات خاص مشتری، الزامات اساسی سیستم مدیریت کیفیت را برای سازمان هایی که این مدرک را پذیرفته ‌اند، تعریف می ‌نماید. با به‌ کارگیری این استانداد ایزو ۲۹۰۰۱ مدیریت کیفیت نفت و گاز از ممیزی‌ های مکرر صدور گواهینامه جلوگیری شده و رویکرد مشترکی در مورد سیستم مدیریت کیفیت برای صنایع نفت، پتروشیمی و گاز فراهم می آورد. استانداد ایزو ۲۹۰۰۱، الزامات سیستم مدیریت کیفیت را برای طراحی، توسعه، تولید، نصب و ارائه خدمات مرتبط برای محصولات صنایع نفت، پتروشیمی و گاز تعریف می ‌نماید.

ایزو مدیریت کیفیت صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در سال ۲۰۰۳ برای اولین بار منتشر در سال ۲۰۰۷ دومین ویرایش و در سال ۲۰۱۰ سومین ویرایش آن توسط سازمان ISO منتشر شده است. این استاندارد اولین استاندارد مدیریت کیفیت خاص صنایع نفت، گاز و پترو شیمی‌ است. سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، با همکاری موسسه نفت آمریکا و سازمان جهانی ایزو منتشر گردیده ‌است. نفت، پتروشیمی‌ و گاز طبیعی جزء بزرگترین، مهم ترین صنایع جهان می باشند. کوچکترین سهل ‌‌انگاری در آن و یا کیفیت نا مناسب تجهیزات، قطعات، نصب و یا خدمات پیمانکاری در این صنایع علاوه بر تحمیل میلیارد ها دلار هزینه به سازمان ‌ها می‌ تواند به ایجاد خطرات ایمنی و زیست‌ محیطی غیر ‌قابل جبران منجر گردد. مانند آنچه برای سکوی نفت شرکت BP  در خلیج مکزیک رخ داد. این فاجعه علاوه بر وارد کردن خسارات بسیار سنگین زیست ‌محیطی، چهل میلیارد دلار هزینه به این شرکت وارد کرد و یا فاجعه زیست ‌محیطی نشت نفت در آلسکا و یا آتش‌ سوزی که در چاه نفت ایران در مارون و یا نفت ‌شهر اتفاق افتاد. لذا کمیته فنی ایزو67 که وظیفه تدوین استاندارد‌ های مواد، تجهیزات و تاسیسات صنایع نفت، پتروشیمی ‌و گاز طبیعی را به عهده دارد، با توجه به اهمیت این صنایع و نیاز ضروری به استاندارد ‌های مدیریت کیفیت اقدام به تدوین یک مشخصه فنی بر اساس الزامات ISO 9001  کرد. این استاندارد، به نام صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، در سال ۲۰۰۳ برای اولین بار منتشر شده ‌است و در سال ۲۰۱۰ سومین و آخرین ویرایش آن منتشر گشت. این استاندارد علاوه بر الزامات ایزو ۹۰۰۱ شامل یک سری الزامات خاص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ‌است. 

اخذ گواهی این استاندارد تنها برای شرکت‌ هایی که در این صنایع فعال هستند، امکان ‌پذیر است. هدف از تدوین این سری استاندارد، تکمیل الزامات سیستم مدیریت کیفیتISO 9001  برای طراحی، توسعه، تولید، نصب و ارائه خدمات در زمینه صنایع نفت،‌ گاز و پتروشیمی ‌است. سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی  توسط کمیته فنی ISO/TC 67  سازمان ایزو،‌ تدوین و تصویب شده ‌است. سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ‌دقیقا از ساختار استاندارد ایزو 9001 استفاده کرده و الزامات خاص این صنایع به انتهای هر بند استاندارد به نحو کاملاً مشخصی اضافه شده ‌است.

مزایای پیاده‌ سازی سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

 1. بالا بودن میزان سرمایه‌ گذاری در صنایع نفت،‌گاز و پتروشیمی
 2. افزایش تعداد پروژه ‌های عظیم در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
 3. ترویج فرهنگ مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
 4. .رشد روز افزون و علاقه ‌مندی به استقرار سیستم‌ های مدیریتی
 5. دریافت گواهی برای افزایش قرارداد ها و موفقیت ها
 6. نمایش تعهد به فعالیت بهتر صنعتی برای سهامداران
 7. بهبود مدیریت ریسک و عملکرد
 8. هم راستا نمودن عملیات به منظور بهبود کیفیت و کاهش ضایعات
 9. ارتباط بهتر، ارزیابی منظم و بهبود دائمی

موسسه کاوش و دریافت ایزو سیستم مدیریت کیفیت صنایع نفت، گاز و پتروشیمی 

موسسه کاوش یک کنسرسیوم جهت ارزیابی و اعتبار سنجی شرکت ها می باشد و وظیفه ی بررسی و طبقه بندی بنگاه های اقتصادی و کسب و کار های مختلف را دارد که هدف آن استاندارد سازی سازمانی این بنگاه ها می باشد. موسسه ی کاوش زیر نظر سازمان استاندارد کار می کند و می تواند بهترین گزینه برای اخذ استاندارد مستند سازی سیستم های مدیریت کیفیت باشد. البته سازمان ملی استاندارد هیچ ایزو ای صادر نمی کند بلکه فقط به شرکت ها مجوز اعطای ایزو می دهد، مانند وزارت علوم که مستقیم مدرک دانشگاهی نمی دهد. در کنار این ها تیم مشاوران کاوش، با صبر و حوصله آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به مراجعین خود می باشد. کاوش برای شما بسته های خود آموز مربوط به استاندارد مورد نظر شما را با قیمت های بسیار مناسب نیز فراهم کرده است که می توانید با تهیه آن ها، از مزایای آن ها بهره مند شوید. همچنین کاوش مجوز فعالیت از سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد با هم دارد و در نتیجه با یک واسطه زیر مجموعه IAF  می باشند.

ایزو مدیریت کیفیت خاص صنایع نفت، گاز پتروشیمی

کد:                                      ISO/TS 29001 : 2010

قیمت:                                        ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
 

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare