ایزو امنیت اجتماعی – تخلیه انبوه

امنیت اجتماعی – تخلیه انبوه ISO 22315 چیست؟

استاندارد های ایزو 22315 به منظوره پیاده سازی و اجرا تخلیه انبوه شهر گردآوری شده است و عوامل مهم و موثر و خطرات احتمالی مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرد.خطرات و عوامل تخلیه به رخداد های طبیعی  ویا رخدادهای غیر طبیعی که به واسطه انسان ها به صورت عمدی و غیر عمدی به وجود می اید، بستگی دارد و باعث پیدایش مراحل زیر می شود. مرحله اول در حد هشدار و مرحله بعدی که تخلیه سریع می باشد. ایزو 22315 دستورالعمل هایی برای برنامه ریزی به منطوره تخلیه کامل شهری را از لحاظ ایجاد، اجرا، نظارت، ارزیابی و بررسی طرح ریزی می کند. این استاندارد چارچوبی برای هر گونه فعالیت در برنامه ریزی به منظوره تخلیه شهری به هنگام بروز خطرات ، ایجاد می کند. این چارچوب به سازمانها کمک می کند تا برنامه هایی را که مبتنی بر شواهد هستند و می توانند برای اثربخشی ارزیابی شوند، توسعه دهند.

استاندارد های ایزو 22315 مناسب چه سازمان هایی است؟
در کل ایزو 22315 برای استفاده سازمان هایی که مسئولیت بخشیدن یا دخالت در برنامه ریزی برای تخلیه را بر عهده دارند، در نظر گرفته شده است. این استاندارد برای تمامی سازمان ها و موسساتی که در برنامه ریزی برای تخلیه ی جمعی دخیل هستند قابل اجرا است مانند دولت های محلی، منطقه ای و ملی، نهادهای قانونی؛ سازمان های بین المللی و غیر دولتی؛ کسب و کار؛ و گروه های اجتماعی و عمومی.همچنین این استاندارد برنامه ریزی کاملی را برای تخلیه انبوه را پوشش می دهد تا بتواند واکنش موثرتری را در طی تخلیه واقعی به دست آورد. این استاندارد به سازمان ها برای تطبیق وظایف خود در زمینه حفظ جان انسان و کاهش خطرات احتمالی کمک می کند.همچنین توجه داشته باشید فعالیت های ISO 22315 برای تثبیت منطقه آسیب دیده پس از تخلیه، حفاظت از اموال و حفظ محیط زیست را پوشش نمی دهد.

این استاندارد شامل هشت فعالیت زیر است که همچنین ساختار را به هشت بند در این استاندارد بین المللی ارائه می دهد:
1. مردم را برای تخلیه جمعی آماده کنید
2. مشخص کردن مناطقی که در معرض خطر یا تحت تاثیر از آن قرار دارند
3. تصمیم گیری در مورد تخلیه را انجام دهید
4. هشدار عمومی
5. تجزیه و تحلیل مراحل تخلیه
6.ارزیابی تخلیه و الزامات پناهگاه
7. ارزیابی و بهبود مستمر

استاندارد ایزو 22315 در چه مواردی اجرا می شود؟
  در نهایت این استاندارد،به منظوره برنامه ریزی برای تخلیه برای رسیدن به یک پاسخ مؤثر در حین تخلیه واقعی را، پوشش می دهدو استانداردهای این ایزو برای تطبیق وظایف خود در زمینه حفظ جان انسان ها و کاهش رنج کمک می کند. همچنین نیاز به تخلیه می تواند به واسطه حوادث طبیعی رخ می دهد مانند سیل،طوفان،زلزله و یا حوادث مربوط به عامل انسانی (هم عمدی و غیر عمدی) و حوادث ناشی از ناکامی های تکنولوژیکی. بعضی از رویدادها نیاز به تخلیه فوری دارند، در حالی که برخی دیگر هشدار پیشرفته را ارائه می دهند. برنامه ریزی برای ارائه یک پاسخ موثر و بخشی از مدیریت اضطراری است. این استاندارد بین المللی راهنمایی برای توسعه برنامه های تخلیه انبوه، حمایت از تصمیم گیری، افزایش پتانسیل واکنش موثر و تقویت آمادگی عمومی و سازمان ها را تامین می کند. همچنین موانعی که می تواند مانع از تخلیه مردم شود، مانند نگرانی برای حیوانات خانگی، دارایی های با ارزش و یا اقلامی که برای معیشت نگهداری می شوند را مشخص می کند. در این زمینه، تخلیه کامل با نیاز به همکاری و منابع چند سازمان مشخص می شود. به طور معمول، این استاندارد شامل تعداد بیشتری از مردم و یا منطقه گسترده تر در معرض خطر است. از نظر تعداد و مقیاس تخلیه کامل بسیار دشوار است، زیرا بلایای طبیعی، جوامع و توانایی های پاسخ دهنده متفاوت است.

 

ایزو امنیت اجتماعی – تخلیه انبوه

کد:                                             ISO 22315 : 2014

قیمت:                                           ۱,۷۵۰,۰۰۰ تومان
 

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare