ایزو زیست محیط نمای درونی ساختمان ها

آشنایی با استاندارد ایزو زیست محیط نمای درونی ساختمان ها 16817 ISO
استاندارد جدیدی که توسط سازمان ملی استاندارد در حوزه زیست محیط نمای درونی ساختمان منتشرشده، به طراحی، ساخت و اجرای قانون پیرامون ساختمان ها کمک شایانی می کند. از این رو این استاندارد را میتوان تلفیقی از خدمت و ایمنی دانست که در اختیار ساکنان ساختمان ها قرار می گیرد.

اهمیت استاندارد ایزو زیست محیط نمای درونی ساختمان
زیبایی و ایمنی درون ساختمان نسبت محیط بیرونی ساختمان اهمیت بیشتری دارد. محتوای این استاندارد قالبی جدید ارائه میدهد که در آن سایر عواملی که می توانند در کیفیت زیست محیطی یک ساختمان موثر باشد ، بررسی می شود.نام دیگر ایزو 16817، طراحی زیست محیط ساختمان ( زیست محیط درونی )، روند طراحی فضای داخل ساختمان است. این استاندارد برای اطمینان از وجود ایمنی در ساختمان طراحی شده است، که این ایمنی می تواند از جنبه دیداری، تاثیرات نور و یا مقاومت ساختمان بررسی شود.ایزو 16817 پیرامون طراحی داخلی ساختمان، در راستای ایجاد ایمنی و اطمینان در خدمات بهداشتی، رفاهی ساکنان ساختمان تدوین شده است. این استاندارد در حیطه کاری طراحان و معماران داخلی، و سازندگان ساختمان ها قرار می گیرد و کیفیت محیط داخل ساختمان را تعیین می کند.

حیطه کاری استاندارد ایزو زیست محیط نمای درونی ساختمان
ایزو 16817  طراحی محیط ساختمان – محیط داخل ساختمان – روند  طراحی در نمای ساختمان، به معماران و طراحان ساختمان ها کمک می کند تا اصول کیفی در زمینه های نمای ساختمان، تاثیرات نور در ساختمان و همچنین کاربرد انرژی و پایداری در ساختمان را رعایت کنند. تمامی این اصول در جهت حفظ ایمنی و آسایش و رفاه حال افراد ساکن در ساختمان طراحی شده است. در این راستا تمامی افرادی که در ارتباط با طراحی و ساخت ساختمان های مسکونی، تجاری و … هستند از این استاندارد بهره مند می شوند. این افراد از جمله مهندسین ساختمان، پیمانکاران، هیات علمی دانشگاه ها، مشتریان خرید ساختمان با مطالعه و اجرای این استاندارد کیفیت مورد نیاز برای کاربران را فرا خواهند گرفت.
اهداف استاندارد ایزو زیست محیط نمای درونی ساختمان
استاندارد ایزو زیست محیط نمای درونی ساختمان ها 16817 تحولی عظیم در جهت ارتقای کیفیت نمای داخلی ساختمان با توجه به اصول استاندارد و خواسته مشتری ایجاد می کند. این استاندارد تمامی موارد مرتبط با استاندارد ساختمان را در نظر می گیرد که از جمله این عوامل می توان محدودیت ها و مزایای محل ساختمان را نام برد. در این صورت با توجه به اقلیم جغرافیایی ساختمان میتوان اصول کیفی مرتبط برای طراحی را در نظر گرفت. همچنین ایزو زیست محیط نمای درونی ساختمان بالاترین کیفیت و ارزش های قابل اجرا در ساختمان را مورد هدف قرار می دهد.


جوانب استاندارد ایزو زیست محیط نمای درونی ساختمان
ایزو 16817 به صورت تعامل اصول کیفیت ، مدیریت و دیگر جهات مدیریت پروژه مطرح می شود. این استاندارد تمام جوانب مهندسی و طراحی معماری را به صورت یک فرایند ترکیبی شامل نور طبیعی، نور مصنوعی، رضایت و ایمنی مشتری و همچنین مصارف انرژی در ساختمان را تضمین می کند.یک طراحی داخلی با رعایت تمام اصول کیفیت،  باید تمام نیازهای انسان را درنظر داشته باشد، این نیازها انجام امور کاری، آسایش سمعی بصری، بهداشت، سلامتی و ایمنی هستند که در راستای ایزو ایزو/تی سی 159 (ارگونومی) هستند.

مخاطبان استاندارد ایزو زیست محیط نمای درونی ساختمان 
1- شرکت های طراحی و سازنده ساختمان
2-شرکت های طراحی و معماری دکوراسیون داخلی
3- مهندسین عمران و معماری
4- پیمانکاران و سازندگان ساختمان
5-مشتریان و خریداران ساختمان ها

نکات جالب پیرامون طراحی زیست محیط نمای درونی ساختمان
یکی از مسائلی که می تواند برای طراحان نمای درونی ساختمان جالب و قابل توجه باشد، معماری در دکوراسیون داخلی سبز یا معماری پایدار است. پایه و اساس این معماری از محیط زیست و سازگاری و هماهنگی با آن سرچشمه گرفته است. هدف این معماری طراحی و ساخت بناهایی است که به بهبود محیط زیست کمک کرده و از اتلاف انرژی در این ساختمان ها تا حد امکان جلوگیری می شود.
در این معماری ساختمان ها به گونه ای طراحی می شوند که تا حد امکان مصرف سوخت فسیلی به کمترین مقدار ممکن برسد. همچنین با استفاده از روش های هوشمندانه از آب، باد و حتی نور خورشید در جهت تامین انرژی در ساختمان استفاده می شود. 

ایزو زیست محیط نمای درونی ساختمان ها

کد:                                                  ISO 16817 : 2017

قیمت:                                                ۱,۷۵۰,۰۰۰ تومان
 

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare