ایزو حاکمیت ملی

BS 13500 کد عمل برای ارائه مدیریت موثر سازمان
به طور فزاینده ای واضح است که انتظارات جامعه از رفتارهای سازمانی و عملکرد و در نتیجه “حکومت” افزایش می یابد. این افزایش در انتظارات تا حدودی در پاسخ به جریان مداوم حوادث عمده و سوء استفاده از اقتدار درک شده است. هدف BS 13500  اصلاح الزامات اساسی برای ارائه مدیریت موثر عملکرد سازمانی است.همه سازمان ها نیاز به قوانین وعملکرد مشخصی از اهداف سازمان دارند. حاکمیت موثر اجازه می دهد تا کنترل بیشتر به صاحبان و کارکنان با یک ایده روشن از نقش خود در سازمان ایجاد کنند. به کارکنان ایده ای روشن از نقش خود ارائه داده می شود، در حالی که افراد خارج از سازمان، دیدگاه بهتری نسبت به نحوه عملکرد آن دارند. 

استاندارد ایزو حاکمیت ملی BS 13500 چیست؟

BS 13500 به عنوان اولین استاندارد بریتانیا برای حکمرانی، بر ساختارهای موثر، روابط و مسئولیت پذیری و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی عملکرد سازمانها می تواند حکومتداری مناسب را نشان می دهد. به منظور کاهش ریسک حکومتداری ضعیف، استاندارد یک مبنای قدرتمند است که می تواند برای اجرای و حصول اطمینان از حکومتداری موثر استفاده شود. الزامات استاندارد حاکمیت ملی BS 13500  در کل به عنوان یک چک لیست اساسی برای اطمینان از اینکه همه عناصر سیستم حکومتی خوب در جای خود قرار دارند استفاده می شود.

هنگامی که یک سازمان می تواند نشان دهد که همه استانداردهای BS 13500 را اجرا می کند، می توان گفت که یک سیستم برای ارائه حکومتی موثر است. هدف BS 13500: 2013 اصلاح الزامات اساسی برای ارائه مدیریت موثرو مناسب عملکرد سازمانی  است.

چه کسی باید از استاندارد ایزو حاکمیت ملی BS 13500 استفاده کند؟
اصول رهبری و حکومتداری خوب برای همه سازمان ها اعمال می شود و BS 13500 استانداردهای بزرگ شرکتی که به طور جهانی استفاده می شود را بیان می کند. هیچ استانداردی نمی تواند تمام جنبه های رهبری را پوشش دهد و تمایل به باور آن دارد که “حکومت” با آنچه که درمفهوم آن است، تعریف می شود. هر سازمان متفاوت است و ابعاد بسیاری دارد که نمی تواند با یک کد مشخص تعریف شود. بنابراین هر سازمان باید قوانین حاکمیت خود را تنظیم کند.در کل الزامات استاندارد حاکمیت ملی مناسب موسسات حرفه ای،ادارات دولتی و موسسات خصوصی که در راستای پیشرفت و توسعه قانون هستند،مناسب است و کمک بزرگی در ارائه اصول مدیریتی و پیشرفت روز افزون موسسه مورد نظر دارد. 

مزایا استفاده از ایزو  BS 13500 چیست؟
– سمت و سو کسب و کار خود را ارائه دهید و از طریق مدیریت موثر سازمانی تمرکز کنید
– فرایندهای تصمیم گیری سازمانی با قاطعیت بیشتری به وجود می آید
– تصميمات بهتر را با تمرکز بيشتر بر تأثيرات مالياتي، تصويب می شود
– ایجاد اعتبار و اعتماد با کارمندان و مشتریان
– بهترین عملکرد را نشان دهید و از سهامداران خود محافظت کنید


BS 13500 یک کد عمل است که نیازهای اساسی حکومتداری خوب را روشن می کند. این استاندارد راهنمایی ها، نمونه ها و توصیه ها  لازم را فراهم می کند به طوری که سازمان ها در هر اندازه می توانند از آن استفاده کنند، از یک تاجر تنها تا یک PLC چند ملیتی. حکومتداری برای اطمینان از اینکه سازمانها هدف خود را به خوبی از طرف افرادی که مسئولیت پاسخگویی سازمان را بر عهده دارند، انجام می شود. به این ترتیب، برای ارائه حکومت موثر، سازمان ها باید:

1.    اهداف و ارزش آنها را در مشورت با کسانی که از طرف آنها وجود دارد، روشن کنید.
2.    شناسایی خطرات مربوط به انجام هدف خود را در هماهنگی با ارزش ها
3.    هدایت و کنترل خود را به طوری که قادر به ارائه گزارش مناسب باشد

ایزو حاکمیت ملی

کد:                                              BS 13500 : 2013

قیمت:                                           ۱,۷۵۰,۰۰۰ تومان
 

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare