ایزو سیستم مهندسی ایمنی آتش و ارزیابی ریسک های آتش سوزی

استاندارد ایزو سیستم مهندسی ایمنی آتش و ارزیابی ریسک های آتش سوزی 16732 چیست؟

این قسمت از استاندارد ISO 16732 برای استفاده کارشناسان ایمنی آتش نشانی است که روش های مبتنی بر ارزیابی ریسک را استفاده می کنند.. هر متخصص ایمنی آتش می تواند دلیل استفاده از چنین روش هایی را داشته باشد. تمام تصمیمات ایمنی آتش نشانی شامل عدم قطعیت است. کاربران این بخش از ISO 16732 باید در زمینه مهندسی ایمنی آتش سوزی و ارزیابی ریسک مناسب و دقیق باشند. این اصول ریسک آتش نشانی برای همه پدیده های مربوط به آتش سوزی و تمام پیکربندی های نهایی استفاده می شود که به این معنی است که این اصول را می توان برای انواع حوادث آتش سوزی استفاده کرد.
 

چه کسانی می تونند از الزامات ایزو 16732 استفاده کنند؟
نمونه هایی از انواع چنین تمرین کنندگان ایمنی آتش نشانی شامل مهندسان ایمنی آتش می باشد. مقامات دارای صلاحیت، مانند مقامات ارشد استان؛ پرسنل آتش نشانی؛ اجرای قوانین کد توسعه دهندگان کد؛ بیمه گران؛ مدیران آتش نشانی و مدیران ریسک. کاربران این بخش از ISO 16732 باید در زمینه مهندسی ایمنی آتش سوزی و ارزیابی ریسک مناسب و کارآمد باشند. ارزیابی خطر آتش سوزی می تواند به عنوان بخشی از انطباق با استاندارد ISO 23932 مورد استفاده قرار گیرد و تمام الزامات ISO 23932 برای هر کاربرد این بخش از ISO 16732 اعمال می شود. 

ارزیابی ریسک آتش می تواند برای حمایت از هر گونه تصمیم گیری در مورد پیشگیری از آتش سوزی یا حفاظت از محیط های جدید یا موجود ساخته شده مانند ساختمان ها، که در آن جنبه های احتمالی آتش سوزی یا اطمینان از احتیاط های آتش سوزی مهم هستند، استفاده می شود. ارزیابی خطر آتش سوزی همچنین می تواند برای ایجاد ایمنی معادل کد، برای ارزیابی تعادل بین هزینه و کاهش ریسک از یک پیشنهاد، و یا برای بررسی خطر قابل قبول به طور خاص برای حوادث خطرناک استفاده شود. ارزیابی ریسک آتش می تواند برای ارائه راهنمایی عمومی یا حمایت از انتخاب درست در گزینش زمینه و  یا سایر عناصر یک تحلیل، قطعی باشد.

محدوده
این قسمت از استاندارد ISO 16732 پایه مفهومی ارزیابی ریسک آتش را با بیان اصول مبنی بر ارزیابی و تفسیر ریسک مربوط به آتش را فراهم می کند. این اصول ریسک آتش نشانی به همه پدیده های مربوط به آتش سوزی و تمام تنظیمات پایان استفاده مربوط می شود، یعنی این اصول را می توان در همه نوع زمینه های آتش سوزی استفاده کرد. اصول و مفاهیم در این قسمت از ایزو 16732 می تواند به تمامی اهداف ایمنی آتش سوزی، از جمله پنج هدف معمولی که به عنوان مثال در بند 1 ایزو 23932 ذکر شده است، اعمال شود.

-ایمنی زندگی
-حفاظت از اموال
-تداوم عملیات تجاری و ایمنی
-حفاظت از محیط زیست
-حفظ میراث
این قسمت از استاندارد ISO 16732 به عنوان راهنما برای استانداردهای آینده طراحی شده است که روش های رسمی برای اجرای اصول ارزیابی ریسک برای برنامه های خاص را ارائه می دهد، برای مثال شرایطی که در آن فقط انواع خاصی از سناریوهای آتش امکان پذیر هستند. استانداردهای آینده استانداردهای کامل را که توسط این بخش از استاندارد ISO 16732 آغاز شده است را تکمیل می کند که نه تنها مراحل زیر را در ارزیابی ریسک آتش نشان می دهد بلکه راهنمایی هایی برای استفاده در تعیین اینکه آیا رویکرد خاص مورد استفاده برای اندازه گیری در یک عملکرد قابل قبول است یا خیر.
اصول مبنای تعریف خطر در این بخش از ISO 16732 از لحاظ مراحل ارزیابی خطر آتش سوزی ارائه شده است. این مراحل اندازه گیری در ابتدا در زمینه مدیریت کلی خطر آتش سوزی قرار می گیرد و سپس در متن مهندسی ایمنی آتش سوزی، همانطور که در ISO / TR 13387 مورد بحث قرار گرفته است، توضیح داده شده است.

ایزو سیستم مهندسی ایمنی آتش و ارزیابی ریسک های آتش سوزی

کد:                                                  ISO 16732 : 2012

قیمت:                                                ۱,۷۵۰,۰۰۰ تومان
 

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare